Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najlepiej współpracujących z pompą ciepła systemów grzewczych. Stanowi jeden z najnowocześniejszych elementów wyposażenia współczesnych budynków i jednocześnie jest jednym z najczęściej wybieranych systemów grzewczych. Skąd taka popularność tego systemu i przede wszystkim jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to przede wszystkim ekonomiczność. Z całą pewnością to właśnie ten element związany z posiadaniem instalacji podłogowej jest najczęściej przywoływany na forach, jak i w bezpośrednich rozmowach ze zwolennikami podłogówki. Opłacalność ogrzewania podłogowego jest wysoka gdyż woda, która stanowi czynnik krążący w rurach jest ogrzewana do zdecydowanie niższej temperatury, niż byłoby to w przypadku ogrzewania klasycznego opartego o grzejniki ścienne. Korzyści z podłogówki to jednak nie tylko znaczne oszczędności w eksploatacji systemu grzewczego, choć te oczywiście są nie do przecenienia, szczególnie w dłuższym okresie czasowym i w momencie gdy zdecydujemy się na współpracę instalacji z kotłem na drewno czy węgiel, co ograniczy nasze wydatki na ogrzewanie do bardzo niskich rozmiarów.

zalety ogrzewania podłogowego bydgoszcz

zalety ogrzewania podłogowego bydgoszcz

Korzystne dla alergików

Zalety podłogówki to także wysoka higieniczność. Grzewczy system podłogowy umieszczony w łazience świetnie zapobiega namnażaniu się i rozwojowi niepożądanych drobnoustrojów, takich jak grzyby, pleśnie czy bakterie. Podłoga, jak i ściany bardzo szybko wysychają, a co za tym idzie nie tworzy się ciepłe i wilgotne środowisko, lubiane przez patogeny.

Ogrzewanie bez grzejników

Zalety podłogówki to także ogrzewanie bez grzejników. Wiele osób denerwuje wygląd ściennych kaloryferów, nawet bardzo nowoczesnych, które według nich zaburzają im koncepcję estetyczną wnętrz, a nawet wpływają na funkcjonalność pomieszczeń. Ukrycie przewodów grzewczych pod podłogą niweluje prawie zupełnie ten element.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Jesteś zainteresowany ogrzewaniem podłogowym? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu, która pomoże Ci w podjęciu decyzji! Nie zwlekaj!