Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Ogrzewanie podłogowe na gaz Bydgoszcz

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie, czy to mieszkania, czy domu wolnostojącego to istotny wydatek i ważna decyzja w momencie podejmowania ostatecznych planów związanych z rodzajem ogrzewania. Od rodzaju kotła grzewczego, jaki wybierzemy będą zależeć koszty eksploatacyjne całego systemu, na najbliższych kilkanaście lat. Inwestycja w system grzewczy jest tak droga, że nikogo nie stać na to, aby wymieniać ją co kilka lat. Rodzaje poszczególnych systemów grzewczych są w dużej mierze uzależnione od rodzaju materiału, jaki jest wykorzystywany do pozyskania ciepła. W Polsce najpopularniejszymi materiałami jest drewno i węgiel, które jednocześnie są łatwe w obsłudze, dostępne i co najważniejsze tanie. Stąd też większość systemów grzewczych opiera się o kotły na drewno bądź węgiel.

ogrzewanie podłogowe na gaz bydgoszczPodłogówka na gaz

W ostatnich kilku latach sporym powodzeniem zaczyna się jednak cieszyć opalanie gazem, a szczególnie ogrzewanie podłogowe na gaz. Ten rodzaj instalacji powala zachować normy spalania, jakie ustalane są dla niektórych miast, mocno zanieczyszczonych przez smog. Podłogówka na gaz pozwala zachować czyste powietrze, a jednocześnie w pewnej mierze ograniczyć koszty zwiane z ogrzewaniem domu gazem. Instalacja podłogowa pracuje na niższych temperaturach niż klasyczne centralne ogrzewanie z grzejnikami konwencjonalnymi, pozwala to wiec zmniejszyć ilość zużywanego paliwa, a wiec i koszty ponoszone na jego zakup.

Gazowe ogrzewanie podłogowe pozwala na ograniczenie produkcji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery, a więc na ogólnie pojmowaną ochronę środowiska. Szczególnie pożądane jest to w miastach gdzie smog stał się mocno szkodliwy. Ostatnie kilka lat to zmasowane akcje wymiany starych pieców, regulowane przepisami krajowymi i europejskimi. Restrykcyjne prawo dotyczy przede wszystkim starego typu kotłów na drewno i węgiel, które, mimo że ekonomiczne, to jednak nie są przystosowane do wymogów współczesnej ekologii.

Ogrzewanie podłogowe na gaz ma także inne zalety poza ekologiczną stroną harmonijnej współegzystencji z naturą. Podłogówka na gaz to także wysoka estetyka pomieszczeń, w których nie trzeba instalować kotłowni, czy martwić się dymem i nieestetycznymi nalotami na ścianach czy oknach. Ogrzewanie podłogowe gazem oznacza także rezygnację z drewutni na działce czy codziennego uporczywego wysiłku związanego z uzupełnianiem paliwa. Ogrzewanie gazowe podnosi ogólny komfort użytkowania instalacji grzewczej.

Ogrzewanie podłogowe na gaz Bydgoszcz

Planujesz instalacją ogrzewania podłogowego? Przed podjęciem ostatecznej decyzji chcesz poznać pełne koszty instalacji tego systemu? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!