Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Grzejniki podłogowe Bydgoszcz

grzejniki podłogowe

Ogrzewanie podłogowe wprowadza do naszego codziennego życia udogodnienia, jakich nie spodziewalibyśmy się jako użytkownicy tradycyjnych systemów grzewczych opartych o grzejniki ścienne. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka wybija się możliwość zlikwidowania grzejników w widocznych miejscach. System ogrzewania podłogowego to grzejniki pod podłogą. Usuwamy szpecące i mało funkcjonalne żebrowane kaloryfery ze ścian, dzięki czemu zyskuje nie tylko ogólna estetyka pomieszczeń ale także funkcjonalność i możliwość aranżacji przestrzeni.

Niestety grzejnik schowany w podłodze nie zapewnia 100% możliwości wykorzystania przestrzeni pomieszczeń w zamierzony sposób. Wykorzystując ogrzewanie podłogowe musimy liczyć się z koniecznością wykorzystania jedynie mebli z nóżkami, uniesionych nieco nad podłogą. Jednocześnie przy większych i cięższych meblach, a także sprzętach AGD w kuchni musimy liczyć się z wcześniejszym, na etapie tworzenia instalacji grzewczej, rozplanowaniem rozłożenia mebli. Brak jest także możliwości późniejszych zmian czy przestawiania większych mebli, gdyż instalacja musi omijać wcześniej zaplanowane na AGD miejsca.

grzejniki podłogowe bydgoszcz

grzejniki podłogowe bydgoszcz

Zalety podłogówki

Grzejniki podłogowe mają jednak szereg innych zalet, które równoważą pewne niedogodności. Przede wszystkim grzejniki podłogowe mogą bez problemów współpracować z różnymi typami kotłów grzewczych. Podłogówka może opierać się o piece gazowe, kotły na paliwo stałe takie jak węgiel czy drewno, a także współpracuje dobrze z nowoczesnymi pompami ciepła. To jednak nie wszystko, gdyż istnieje typ ogrzewania podłogowego zasilany energią elektryczną, która mimo że droga, to jednak jest bardzo wygodna. Każdy rodzaj kotła grzewczego wykorzystywany do współpracy z podłogówką generuje pewne korzyści. Z całą pewnością najtańszy w eksploatacji jest piec na paliwo stałe, ale obniżone koszty eksploatacji systemu podłogowego pozwalają bez większych nakładów na korzystanie także z ogrzewania gazowego czy elektrycznego.

Grzejniki podłogowe Bydgoszcz

Rozważasz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego, która pomoże Ci w podjęciu decyzji! Napisz do nas już teraz!