Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe

Jednym z istotnych elementów poprawnie położonej podłogówki, jest izolacja pod ogrzewanie podłogowe. W tym celu układamy styropian pod podłogówkę. Dla jednych może to być przyjemnym wyzwaniem, którego chętnie podejmą się sami. Drudzy woleliby, żeby zajął się tym ktoś inny. A kto wykona układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe? Może to zrobić firma, której zleciliśmy położenie podłogówki. Ważne jest by ten, kto układa styropian pod ogrzewanie podłogowe, wiedział jak to zrobić. Układanie styropianu pod wylewki też można zepsuć. Ile styropianu pod podłogówkę? Jaki styropian wybrać? Musi to wiedzieć zarówno fachowiec, jak i dla bezpieczeństwa my sami. Zwłaszcza jeśli planujemy układanie styropianu pod wylewki we własnym zakresie.

Jak gruby powinien być styropian pod podłogówkę

 

układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe

układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe

Ile styropianu pod podłogówkę? – zajmijmy się najpierw tym pytaniem. Średnio warstwa powinna wynosić przynajmniej 10cm (2x5cm). Może być i więcej w zależności np. od tego czy dom jest podpiwniczony, czy nie. Odpowiednia grubość ma ogromne znaczenie. Jeśli izolacja pod ogrzewanie podłogowe będzie niewystarczająca, to ubytki ciepła zwiększą wydatki i obniżą wydajność instalacji grzewczej.

Jeśli ktoś samodzielnie zabiera się za układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe, musi wiedzieć, że lepiej ułożyć go w dwóch albo nawet trzech cieńszych warstwach niż w jednej grubszej. Daje to możliwość lepszego wypoziomowania. Łatwiej wyrównywać ewentualne nierówności podłoża. Producenci oferują różnego rodzaju styropian pod ogrzewanie podłogowe, więc jest w czym wybierać.

Układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe ma duże znaczenie. Jeśli więc zabieramy się za nie sami, dopytajmy przynajmniej fachowców jak się do tego zabrać, żeby nie popełnić częstych błędów.

Zobacz również: wylewka anhydrytowa, jak wykonać ogrzewanie podłogowe.