Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Termomodernizacja domu Bydgoszcz

termomodernizacja domu

Termomodernizacja domu to w ostatnich latach bardzo popularny termin, pojawiający się często w mediach i prasie branżowej, związanej z rynkiem budowlanym i wykończeniowym. Ta spora popularność bierze się z dwóch głównych źródeł. W dużej mierze wpływają na nią starania inwestorów i panujący obecnie trend do budowania domów energooszczędnych wyposażonych w ekologiczny i ekonomiczny system ogrzewania, nastawionym na ograniczenie strat ciepła. W wyniku takich panujących trendów właściciele mieszkań i domów w starym budownictwie pragną dostosować się do ogólnej sytuacji, zwłaszcza, że oszczędności z użytkowania energooszczędnych domów są znaczne i co więcej- zauważalne. Drugą grupą czynników wpływających na popularność terminu termomodernizacja domu są działania na szczeblu krajowym, mające wpłynąć na ograniczenia w zanieczyszczeniu powietrza.

Jakie korzyści daje termomodernizacja domu?

Termomodernizacja domu zbudowanego w starym budownictwie jest koniecznością obecnych czasów. Niemożliwe jest ograniczenie strat ciepła bez izolacji ścian, podłóg i sufitów oraz wymiany nieszczelnych okien i drzwi. Także wymiana starego typu ogrzewania jest niezbędna aby efektywnie móc wykorzystywać system grzewczy. Obniżenie sprawności instalacji grzewczej jest nieubłaganym wynikiem postępu czasu i stałej pracy kotła grzewczego. Wymiana na nowy, często opierający się na unowocześnionej technologii, skutkuje mniejszymi nakładami finansowymi, ponoszonymi na ogrzewanie domu.

termomodernizacja domu bydgoszcz

termomodernizacja domu bydgoszcz

Strata ciepła to główna przyczyna wysokich rachunków za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Ograniczenie potencjalnych źródeł strat to mniejsze ilości spalanego paliwa i mniejsze nakłady eksploatacyjne.

Jedynie właściwie izolowany, a także ogrzewany wydają i w pełni sprawną instalacją grzewczą dom może zapewniać mieszkańcom warunki prawidłowego komfortu cieplnego przy jednoczesnym utrzymywaniu kosztów eksploatacyjnych instalacji grzewczej na stosunkowo niskim poziomie. Co równie istotne nowe technologie wpływają pozytywnie na stan środowiska, zmniejszają liczbę spali wydalanych do atmosfery, co jest niezwykle ważne w regionach w których problemem jest smog i ogólne zanieczyszczenie środowiska.

Ogrzewanie podłogowe w Bydgoszczy

Jednym z istotnych elementów termomodernizacji domu jest wymiana systemu ogrzewania. Jednym z najlepszych rozwiązań grzewczych dla domu jest ogrzewanie podłogowe, które pozwala nie tylko na spore oszczędności, ale również na wysoki komfort dla osób przebywających w domu. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu! Serdecznie zapraszamy!