Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

System smart home

system smart home

System smart home to przyszłość budownictwa mieszkaniowego. Dla wielu z nas kojarzy się to jeszcze z mało realnymi przewidywaniami pisarzy science-fiction, ale rynek w pełni odpowiedział na zapotrzebowanie i rozwiązania, do tej pory pojawiające się na kartach książek lub na ekranie, obecnie każdy z nas może kupić i zamontować u siebie w domu.

Czym jest system smart home?

system smart home bydgoszcz

system smart home bydgoszcz

Czym więc jest inteligentny dom? Składają się na niego zespoły inteligentnych, powiązanych ze sobą i wzajemnie współpracujących urządzeń, które włączone do tej samej sieci pomagają w zarządzaniu funkcjami domu czy mieszkania. Dzięki postępowi technologicznemu i wykorzystaniu sieci wi-fi komunikowanie się z systemami zarządzającymi domem możliwe jest przy użyciu smartfona, tabletu czy komputera z każdego, dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie domem jest banalnie proste i przede wszystkim tanie i szybkie. Dla mieszkańca taka możliwość bieżącego sprawdzania i monitorowania systemu to ogromne poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Zdalne możliwości monitorowania systemów bezpieczeństwa, a także poziomów zużycia energii pozwalają poczuć się bezpiecznie.

Rozbudowa systemu smart home

Ważnym aspektem jaki daje nam system smart home jest jego bezprzewodowość, pozwalająca na dowolne kształtowanie inteligentnej przestrzeni, nie tylko zarządzanie nią na odległość ale i przenoszenie w trudno dostępne miejsca. Jednocześnie zestaw smart home można także rozbudowywać. Nie zawsze mamy wystarczającą ilość wolnych środków, aby móc od razu wyposażyć cały dom we wszystkie dostępne systemy. Czasem stać nas tylko na pojedyncze elementy smart home, jak np. inteligentne gniazdka lub poszczególne instalacje, np. system audio-wideo. Jednakże inteligentne systemy można bez problemu rozbudowywać o kolejne elementy podłączając je do już istniejącej i funkcjonującej sieci instalacji. Nic nie stoi na przeszkodzie w rozbudowywaniu systemu o nowe urządzenia i funkcje, co jednocześnie pozwala na wysoki stopnień zindywidualizowania całości systemu i nastawienia go na konkretne dla danych użytkowników funkcje.

Technologia smart home rozwija się w ogromnym tempie, a polscy specjaliści stanowią czołówkę w tym dążeniu do doskonałości i nowości. Ostatnim polskim osiągnięciem było opracowanie urządzeń sterujących domem za pomocą gestów, co stanowi nowy element, o jaki można rozbudowywać posiadane już systemy.

Ogrzewanie podłogowe w systemie smart home

Sterowanie ogrzewaniem domu jest jednym z elementów inteligentnego domu, który łączy w sobie korzyści ekonomiczne i daje sporą wygodę. Najlepiej dopasowanym do smart home systemem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe. Jest ono nie tylko tańsze w eksploatacji od tradycyjnego, ale również zdrowsze i znacznie bardziej przyjazne użytkownikowi. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego i chcesz otrzymać darmową wycenę, to skontaktuj się z nami!