Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Ściana grzewcza

Ściana grzewcza

Niektórzy producenci i inwestorzy na polskim rynku budowlanym pojmują określenie „ściana grzewcza” jako duży, wysoki i nowoczesny grzejnik konwekcyjnego ogrzewania umieszczony na ścianie. My jednak pod ta nazwa ukryliśmy nieco inne rozwiązanie grzewcze. Mowa tu o ogrzewaniu płaszczyznowym, podobnym w swym działaniu do typowej podłogówki. Panele grzewcze znajdują się jednak w ścianie.

Ogrzewanie płaszczyznowe w postaci ściany grzejnej

Ściana na ogrzewaniu podłogowym

Ściana na ogrzewaniu podłogowym

Do dyspozycji klientów producenci ogrzewania oferują oprócz typowych rozwiązań, jakimi są tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe czy też często już spotykana podłogówka, również panele grzewcze ścienne. Ten rodzaj ogrzewania płaszczyznowego przeznaczony jest do budowy ścian z funkcją grzewczą, ale równie i chłodzącą.

Ściana grzewcza, którą możesz zamówić stworzona została na bazie płyt gipsowo-włókninowych do suchej zabudowy (bez wykorzystania tak zwanej „wody zarobowej”, czyli tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, szlichtów czy tez betonu). Wszystkie materiały mocuje się za pomocą kleju lub też mechanicznie. Ten rodzaj ścianek grzewczych pokrywać / wykańczać można również na przykład płytami gipsowo-kartonowymi, w zależności od zapotrzebowania inwestora.

Kiedy stosuje się ogrzewanie ścienne?

Poleca się montaż tego systemu grzewczego w sytuacjach, kiedy właściciel inwestycji pragnie poprawić ogólne ogrzewanie domu. Często spotyka się je również w domach lub mieszkaniach, gdzie przebywają alergicy. Ciepło emitowane przez ściany grzejne nie jest emitowane w zawrotnym tempie, a łagodnie – tak, by nie unosić kurzu. Jego „przypalanie” tez nie jest możliwe ze względu na położenie powierzchni grzewczej, a także jej temperaturę.

Istnieją również inne systemy ogrzewania ściennego niż ten opisany przez nas (wodą) – powietrzem oraz energią elektryczną. W przypadku ogrzewania ścian wodą, może mieć ona temperaturę od 30 do 45 st. C, a na pewno nie więcej niż 50 st. C. Wyższa temperatura może mieć negatywny wpływ na odczuwany komfort cieplny.

Inwestorzy decydują się na ten rodzaj grzania w ścianie również wtedy, kiedy chcą zaoszczędzić na czasuie montażu. Płyty gipsowo-włókninowe instaluje się dużo szybciej niż ogrzewanie w zabudowie mokrej.

Poznaj ceny ścian grzewczych

Jeśli chciałbyś umieścić ściany grzewcze w swoim domy lub mieszkaniu, a także na powierzchniach biurowych czy innych, skontaktuj się koniecznie z naszym biurem. Każdy przypadek jest inny, klienci posiadają inne zapotrzebowanie, dlatego też jeśli chcesz poznać cenę ściany grzewczej, zgłoś się po darmową wycenę ogrzewania. Z pewnością dobierzemy coś na Twoją kieszeń w najlepszej i ekonomicznej opcji. Oprócz tego oferujemy również wszelkie potrzebne akcesoria montażowe, a także usługi instalacji. Zgłoś się, a nie pożałujesz.

Inne polecane tematy: kocioł kondensacyjny, inteligentne stertowanie ogrzewaniem w domu.