Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Rury do ogrzewania podłogowego Bydgoszcz

rury do ogrzewania podłogowego

Podłogówka sprawdza się w sporej ilości nowoczesnych domów, jako jedyny bądź wspierający tradycyjne centralne ogrzewanie, system grzewczy. Lata doświadczeń zadowolonych klientów sprawiają, iż coraz więcej inwestorów decyduje się finalnie na skorzystanie z dobrodziejstw, jakie daje podłogówka. Mimo kilku istotnych wad, podłogówka nadal jest najszybciej zyskującym na popularności systemem grzewczym. Od kilku lat obok niej zyskują na popularności inne powierzchniowe systemy grzewcze, takie jak ogrzewanie ścienne czy sufitowe, ale jednak to nadal podłogówka dominuje.

rury do ogrzewania podłogowego bydgoszcz

rury do ogrzewania podłogowego bydgoszcz

Zalety ogrzewania podłogowego

Wśród zalet ogrzewania podłogowego często wymieniany jest bardzo prosty montaż, który może wykonać nawet nie specjalista. Rzeczywiście do montażu ogrzewania podłogowego wystarcza podstawowe umiejętności wykończeniowe i zacięcie do pracy budowlanej. Sam proces montażu sprowadza się do odpowiedniego przygotowania podłoża, wyrównania go, odwodnienia i zaizolowania, położenia systemu rur oraz zalania wylewką jastrychową, a także oczywiście na położeniu wybranego rodzaju podłogi. W całym procesie montażu kluczowe jest dobranie odpowiednich materiałów, które będą de facto stanowić serce instalacji czyli rur. Istotny jest jednak nie tylko materiał ,ale i średnica rur do podłogówki.

Rury do ogrzewania podłogowego

Rury grzewcze do podłogówki będą miejscem, w którym krążyć będzie czynnik grzewczy, czyli w przypadku podłogówki wodnej, czynnikiem owym będzie woda. Z tego też powodu, rury do podłogówki muszą być w maksymalnym stopniu odporne przede wszystkim na niszczące działanie wody czyli korozję. Najlepiej w tym względzie sprawdzałyby się rury miedziane, gdyż ten materiał najlepiej radzi sobie z odpornością na korozję. Rury do ogrzewania podłogowego wykonane z miedzi są jednak drogie i znacząco podwyższają koszt całego systemu. Wielu inwestorów nie decyduje się więc na takie rozwiązanie, gdyż głównym powodem do założenia podłogówki jest chęć ograniczenia kosztów. Tu jednak pojawia się dość znany problem, który mówi, że aby coś wyjąć, trzeba najpierw włożyć. Jeśli więc chcemy korzystać z ekonomicznych walorów podłogówki, trzeba najpierw zainwestować w system, który nie będzie przynosił strat. A ze stratami będziemy mieć do czynienia w momencie gdy rury do ogrzewania podłogowego pękną, bądź się roszczelnią, w wyniku zużycia, niezbyt wytrzymałego materiału. Przy podłogówce i jej awariach, musimy pamiętać o tym, że jest to system zatopiony w wylewce i znajdujący się pod powierzchnia podłogi. Wszelkie więc awarie wiążą się z koniecznością skucia płytek ceramicznych, czy nawet zdjęcia parkietu, skucia wylewki i dopiero wtedy można przystąpić do naprawy problemu w instalacji. Stąd też kwestia tego jakie rury do podłogówki wybrać, jest niezwykle istotna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i otrzymać darmową wycenę ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami!