Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe

pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, coraz częściej i chętniej wykorzystywane w budownictwie, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym. Teoretycznie jest to rozwiązanie stosunkowo drogie, na co zwracają uwagę jego przeciwnicy, jednak przy odpowiednich założeniach i stworzeniu kompleksowego projektu, wdrażanego na każdym etapie procesu budowlanego może się okazać tańsze od inwestycji i eksploatacji kotła na węgiel.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła wykorzystuje ciepło zgromadzone w pewnych nośnikach. Dolnym źródłem ciepła, czyli miejscem z którego czerpie się ciepło może być zarówno grunt, wody gruntowe, powietrze, ciepło odpadowe uzyskiwane w trakcie zachodzenia procesów technologicznych czy nawet zwierzęta hodowlane. Górnym źródłem ciepła, czyli tym co rozprowadza pobrane ciepło po pomieszczeniach, są instalacje grzewcze. Najpopularniejszymi, wykorzystywanymi do współpracy z pompą ciepła jest ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe.

pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe

pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe

Pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe

Pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe jest jednak o tyle lepsza, że nie ma konieczności dostosowywania temperatury grzejników do tej, na której pracuje pompa ciepła. Podłogówka pracuje na niskich temperaturach kompatybilnych z pompą ciepła. Grzejniki tradycyjne operują w zakresie 55-75°C, co stanowi dużo wyższe wartości, niż te pozostające optymalnymi dla pompy ciepła. Praca na tak dużych temperaturach jest nieopłacalna, pompa ciepła zużywa dużo większe ilości energii elektrycznej i jej proces grzewczy staje się kosztowny. Ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła zapewnia ogrzewanie ekonomiczne, przy pełnym wykorzystaniu niskich temperatur i jednoczesnym zapewnieniu komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Rozwiązanie pompa ciepła plus ogrzewanie podłogowe mimo, że najbardziej racjonalne i ekonomiczne nie jest jedyne. Sporo osób, z uwagi na wyższy koszt położenia ogrzewania podłogowego decyduje się jednak na ogrzewanie tradycyjne, zwiększając jednocześnie moc grzewczą całej instalacji i obniżając temperaturę, na jakiej pracują grzejniki. Jest to jakieś rozwiązanie problemu, jednakże wiąże się z koniecznością wkomponowania w wystrój domu całkiem sporej liczby dodatkowych grzejników.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wiąże się z kosztami, które uzależnione są od wielu indywidualnych czynników. Jeśli zastanawiasz się nad instalacją podłogówki, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci sporządzą dla ciebie darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj i skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!