Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami?

Wodne ogrzewanie podłogowe stale zdobywa coraz większą popularność, głównie dzięki jego świetnej współpracy z ekonomicznymi kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła. Urządzenia te opierają się na maksymalnym wykorzystywaniu otrzymanych surowców oraz pracują na stosunkowo niskich temperaturach, do otrzymania których nie potrzeba dużego wydatku energetycznego. Jednocześnie podłogówka ma także swoje wady, których nie da się w żaden sposób obejść, jak np. mała efektywność ogrzewania przy zastosowaniu drewnianych podłóg. Obecnie jednak technologia jest dość zaawansowana i pozwala na odpowiednie ustawienie temperatur tak, by nawet przy drewnianych podłogach podłogówka działała skutecznie. w niektórych przypadkach jedynie potrzeba dodatkowych funkcji grzejnika wiszącego (jak drabinkowego w łazienkach).

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami Bydgoszcz

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami Bydgoszcz

Dlatego też wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe i grzejniki w jednym pomieszczeniu. Decyzje takie najczęściej podejmowane są w łazienkach i holach, gdzie oba formy ogrzewania mają swoje istotne i nie dające się zastąpić zastosowania. Połączenie ogrzewania podłogowego z tradycyjnymi grzejnikami może być bardzo dobrym i sprawdzającym się w praktyce pomysłem.

Podstawowym pytaniem, nasuwającym się po decyzji o wykorzystaniu obu form ogrzewania, jest kwestia tego jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami. Coraz częściej pojawiającą się sytuacją jest fakt, gdy chcemy założyć podłogówkę w domu, w którym już funkcjonuje tradycyjne ogrzewanie. Stajemy wtedy przed dylematem jak podłączyć ogrzewanie podłogowe do już istniejącej instalacji. Rozwiązań na ten problem jest kilka, ale najczęściej wykorzystywanym jest stworzenie dwóch obiegów, przy czym obieg dla podłogówki powinien być wyposażony w zawór mieszający.

Innym sposobem na to jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z kaloryferami jest zastosowanie zaworu RTL. Zabieg ten jest stosunkowo prosty i tani, a jednocześnie skuteczny. Jego wadą jest fakt, iż nadaję się tylko do montażu na niewielkich powierzchniach, np. łazienkowych. Jednakże podłogówka i grzejniki w jednej instalacji co dobrze się sprawdzają i przy odpowiednio przeprowadzonym montażu mogą być bardzo wydajne, łącząc zalety tradycyjnych sposobów ogrzewania z nowoczesnością.

Reasumując nie powinniśmy się obawiać tego jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami, gdyż jest to zabieg sprawdzony i wykorzystywany z powodzeniem przez wielu użytkowników. Jeśli zaś chciałbyś uzyskać specjalistyczne wsparcie techniczne w tym względzie, zgłoś się do nas. Oferujemy doradztwo techniczne, dostarczenie wszystkich materiałów konstrukcyjnych, a także sama usługę montażu.

Sprawdź też: wylewka anhydrytowa, jak wykonać ogrzewanie podłogowe.