Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience Bydgoszcz
Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Wiele osób decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego w łazience. Z czego to wynika? W naszych łazienkach chcemy utrzymać wyższą temperaturę tak by po relaksującej kąpieli czy szybszym prysznicu, przyjemnie było nam wyjść na ciepłą podłogę, miło nagrzane pomieszczenie i oszczędzenie sobie szoku termicznego. Oczywiście nie musimy z łazienki wyrzucać starego kaloryfera, ale możemy ją docieplić właśnie poprzez podłogówkę. Szczególnie do łazienek zaleca się system wodnego ogrzewania podłogowego.

Tzw. wodna podłogówka może zostać podłączona do grzejnika drabinkowego za pomocą specjalnych narzędzi: zaworu lub modułu termostatycznego. Sam system ogrzewania podłogowego w łazienkach nie jest niczym nowym – podobne rozwiązanie było wykorzystywane przez Starożytnych w Grecji i w Rzymie. Ciepłe powietrze w domach sprzed 2 tysięcy lat rozprowadzano poprzez specjalnie zamontowane rury w kanałach podłogi.

Obecnie montaż ogrzewania podłogowego w naszej łazience nie jest zbyt skomplikowany. Nie trzeba też się martwić, że montaż ten dodatkowo zajmie miejsce w naszym pomieszczeniu. Cała instalacja będzie ukryta pod podłogą tak, że nie będzie ona nam przeszkadzać. Również koszt ogrzewania podłogowego, wbrew powszechnym opiniom nie jest wysoki. Co więcej, decydując się na ogrzewanie podłogowe, nie tylko w łazience, ale w całym domu, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić, co w rezultacie pozwoli na zwrot z inwestycji w najbielszych latach.

Najlepszym momentem na docieplenie naszej łazienki poprzez system ogrzewania podłogowego jest jej remont. Podstawowymi elementami jakich używa się przy montażu podłogówki są maty lub przewody grzewcze. Ze względu na niewielką grubość tych pierwszych szczególnie zaleca się ich używanie przy składaniu instalacji grzewczej. Dzięki temu wysokość podłogi w łazience nieznacznie się podwyższy, a my zapewnimy sobie odpowiedni komfort naszej kąpieli.