Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Mieszacz do podłogówki

mieszacz do podłogówki

Temperatura przy ogrzewaniu podłogowym musi utrzymywać się na stałym poziomie. Nie może także przekraczać określonych normami wartości, są to maksymalnie: 29 stopni C w budynkach mieszkalnych i biurowych, 27 stopni C w budynkach roboczych, 35 stopni C w strefach brzegowych i 33 stopnie C w łazience. By utrzymać temperaturę na określonym poziomie konieczne są różnego rodzaju urządzenia, jednym z nich jest mieszacz do podłogówki.

Zespół mieszający do ogrzewania podłogowego jest wykorzystywany tam, gdzie współpracują ze sobą dwa rodzaje ogrzewania, tradycyjne kaloryferowe i podłogowe. Oba układy mają różne temperatury, dlatego wymagają zastosowania zestawów mieszkających (pompowo – mieszających). Producenci oferują gotowe zestawy do zainstalowania przy rozdzielaczu.

Zasada działania mieszacza do podłogówki

mieszacz do ogrzewania podłogowego

mieszacz do ogrzewania podłogowego

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje mieszaczy: zestawy mieszające miejscowe i zestawy przygotowujące wodę dla całego układu niskotemperaturowego. Zestawy mieszające miejscowe montuje się przy rozdzielaczu, obsługują pętlę ogrzewania na jednej kondygnacji. Składają się z pompy, zaworu, odpowietrznika i termometru. Zestawy dla obiegów na różnych kondygnacjach montuje się zwykle za kotłem. Składają się z zaworu mieszającego i pompy oraz filtra i zaworu zwrotnego.

Mieszacz do podłogówki z rozdzielaczem i pompą obniża i zabezpiecza temperaturę ogrzewania na powierzchni 120 metrów kwadratowych. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego z mieszaczem pompowym gwarantuje odpowiednią temperaturę grzania na określonym poziomie i równomiernie rozłożoną na powierzchni podłogi.

Termostatyczny zawór mieszający do ogrzewania podłogowego miesza wodę ciepłą z zasilania z zimną z powrotu. Pompa zasysa wodę do rozdzielacza. Zawory sterowane są siłownikami, które gromadzą informacje od termostatów pokojowych. Zawór mieszający utrzymuje więc stałą temperaturę w podłogówce.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Zapewniamy darmową wycenę instalacji systemu!

Zobacz także: układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe, kalkulator elektrycznego ogrzewania podłogowego.