Ogrzewanie podłogowe Bydgoszcz

Instalacja podłogowa Bydgoszcz

instalacja podłogowa bydgoszcz

Współczesne budownictwo mieszkaniowe to przede wszystkim korzystanie z nowoczesnych technologii. Jedną z takich nowoczesnych rozwiązań jest wykorzystanie instalacji podłogowej. Obecnie na rynku mamy dwa, konkurujące ze sobą systemy ogrzewania podłogowego. Pierwszym z nich jest wodne ogrzewanie podłogowe, a drugim elektryczna instalacja podłogowa. Każdy z tych rodzajów ogrzewania podłogowego ma swoje odrębne zalety i wady, jednocześnie zaś oba posiadają zalety i wady charakterystyczne dla podłogowego systemu grzewczego.

instalacja podłogowa bydgoszcz

instalacja podłogowa bydgoszcz

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego wodnego to przede wszystkim stosunkowo niska cena zakupu instalacji oraz jej montażu. Ponadto do zalet wyłącznych dla tej formy ogrzewania jest możliwość wręcz idealnego wykorzystania zjawiska bezwładności cieplnej, gdyż wymagana, gruba warstwa wylewki, w której zatopione są przewody grzewcze umożliwia, długie utrzymywanie ciepła, w pomieszczeniu, nawet po zakończeniu podawania ciepła przez kocioł grzewczy. Wadą ogrzewania podłogowego wodnego jest duży ciężar instalacji oraz niemożliwość umieszczenia go na słabych stropach, co przekłada się na niewielkie wykorzystanie tego systemu w starym budownictwie.

Zalety elektrycznej instalacji podłogowej to głównie możliwość wykorzystania w mieszkaniach oraz w budynkach starego typu, o ograniczonej nośności stropów. Ogrzewanie elektryczne, oparte o maty grzewcze jest bardzo lekkie, łatwe w montażu oraz nie powoduje dużego podnoszenia się poziomu podłogi po remoncie. Jednocześnie jednak otrzymujemy system drogi w eksploatacji, którego nie możemy oprzeć o inne źródło energii, jak energia elektryczna. Także sam zakup instalacji oraz jego montaż nie jest tani. W zamian jednak uzyskujemy wysoki komfort użytkowania.

Instalacja podłogowa Bydgoszcz

To jakie typy instalacji weźmiemy pod uwagę zależy od naszych własnych preferencji i możliwości. Nie ma złotego środka, gotowej odpowiedzi na pytanie o to, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać. Każdy inwestor samodzielnie musi zmierzyć się z problemem wyboru, dopasowując go jak najlepiej do własnych potrzeb. Jeśli zastanawiasz się nad montażem ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową wycenę systemu! Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz!